Aleksandra Małek-Sanigórska

Lekarka weterynarii z ponad 10-letnim doświadczeniem, specjalistka chorób zwierząt nieudomowionych. Od samego początku pracy zawodowej zajmuje się leczeniem zwierząt egzotycznych a od 2015 r zajmuje się ultrasonografią, w której rozwija się nieustannie, co potwierdziła uczestnicząc w dwuletnim kursie i zostając lekarzem certyfikowanym przez Sekcję Weterynaryjną Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.  

 

Od kilku lat zajmuje się również kardiologią ukierunkowaną przede wszystkim na zwierzęta egzotyczne. Pracowała w największych placówkach w Warszawie zajmującymi się drobnymi ssakami – m.in. Ogonku i Medicavecie a od 2018 r jest na stałe związana z Pulsvet EDINA. 

 

Pani doktor jest aktywnym pedagogiem – prowadzi liczne kursy, szkolenia, w tym zajęcia w ramach specjalizacji z chorób zwierząt nieudomowionych. Jest autorką artykułów z zakresu ultrasonografii zwierząt egzotycznych, ma jednak na koncie również publikacje o tematyce ptasiej. 

 

Jej rodzina, oprócz męża i dwójki dzieci, to dwie papużki faliste Ignacy i Agatka oraz dwie świnki morskie Rubin i Maks.